ZALECENIA i PORADY DOTYCZĄCE MONTAŻU ZLEWOZMYWAKÓW GRANITOWYCH

Zaleca się, aby montaż zlewozmywaka powierzyć instalatorowi sanitarnemu. Przed montażem, ze zlewozmywakiem,  należy obchodzić się w sposób ostrożny, nie obciążać niczym, nie uderzać nim o twarde przedmioty oraz nie dopuszczać do kontaktu z chemikaliami. Należy również uważać na ostre krawędzie. Po rozpakowaniu produktu powinno się sprawdzić czy wymiary zlewozmywaka pasują do blatu i szafki kuchennej, w której ma być zamontowany. Następnie ustalić miejsce instalowania zlewozmywaka, uwzględniając przy tym położenie komór oraz całego zlewozmywaka w stosunku do krawędzi blatu, elementów mebli kuchennych i innych części wyposażenia, które znajdują się w sąsiedztwie.

Do zlewozmywaków nie zalecamy montażu młynków do odpadów. Z powodu ich masę oraz znacznej mocy, mogą powodować uszkodzenia zlewozmywaka.

  • ZLEWOZMYWAKI WPUSZCZANE W BLAT                                                                                  
  • Po przygotowaniu blatu i określeniu przyszłego położenia zlewozmywaka, należy przyłożyć odwrócony zlewozmywak do płaszczyzny blatu, zwracając uwagę na położenie komór i całego zlewozmywaka w stosunku do krawędzi blatu, szafki kuchennej, elementów mebli oraz innego wyposażenia znajdującego się w sąsiedztwie. Używając miękkiego ołówka obrysować kształt zewnętrzny zlewozmywaka, tak aby zachować jak najmniejsza odległość od jego krawędzi. Następnie odstawić zlewozmywak i wyciąć otwór w odległości 10 mm do wewnątrz od obrysowanego kształtu otworu pod zlew. Nawiercić wiertarką odpowiedni otwór, od którego należy, rozpocząć wycinanie. Ciąć wyrzynarką lub brzeszczotem, zwracając szczególną uwagę, aby nie uszkodzić blatu, starając się utrzymać ostrze w pozycji zbliżonej do pionowej. Prowadzić element tnący po wewnętrznej stronie narysowanej linii. Wyciętą krawędź trzeba dokładnie oczyścić z kurzu. Po całym obwodzie zlewozmywaka nałożyć silikon następnie umieścić zlewozmywak dokładnie w przygotowanym otworze. Naczyniami wypełnionymi wodą trzeba docisnąć zlewozmywak, do momentu, aż stwardnieje silikon. Nadmiar silikonu, który może wypłynąć poza obrzeże można usunąć mokrą ścierką z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Na końcu można podłączyć syfon, baterię i ewentualne inne elementy dodatkowe.

 

  • ZLEWOZMYWAKI PODWIESZANE (PODBLATOWE)
    Zlewozmywaki podwieszane są montowane pod blatami wykonanymi np. z kamienia naturalnego lub z konglomeratu. Zlewozmywak tych nie powinno montować się w blatach wykonanych z płyt laminowanych, dlatego, że ich przycięte krawędzie nie są odporne na zawilgocenie. Miejsce, w którym zlew styka się z blatem trzeba uszczelnić silikonem sanitarnym. Zlewozmywak umieścić dokładnie pod przygotowanym wcześniej otworem, a następnie należy przymocować go do blatu dedykowanymi uchwytami dostarczonymi w komplecie.

 

PORADY DOTYCZĄCE UŻYTKOWANIA I PIELĘGNACJI ZLEWOZMYWAKÓW, CODZIENNA DBAŁOŚĆ O ZLEWOZMYWAK

Żeby utrzymać zlewozmywak w doskonałej formie i cieszyć się jego wyglądem przez długi czas, trzeba przestrzegać kilku poniższych zaleceń. Silne zasady, takie jak amoniak czy wodorotlenek sodowy, silne rozpuszczalniki do farb i lakierów, a także inne nie rozcieńczone substancje, które zawierają niszczące czynniki chemiczne, powinny być używane z dala od zlewozmywaka, dlatego, że mogą mieć one wpływ na pogorszenie się stanu powierzchni zlewozmywaka lub przy długotrwałym kontakcie, spowodować jej uszkodzenie. Zlewozmywaki są odporne na uszkodzenia oraz temperaturę do ok. 280 stopni. Trzeba jednak pamiętać, że temperatura dna garnka czy patelni,  zdjętych z kuchenki indukcyjnej, gazowej czy innego rodzaju płyty grzejnej może być dużo wyższa (sięgać nawet do 400 stopni), z tego powodu nie należy stawiać gorących naczyń bezpośrednio na zlewozmywaku, gdyż może to spowodować odbarwienia lub uszkodzenia powierzchni. W warunkach normalnego domowego użytkowania, zlewozmywak nie powinien zostać uszkodzony przez stosowane w kuchni sztućce, naczynia itp. Jednak w przypadku wyjątkowo silnego uderzenia albo zbyt dużego nacisku może powstać odprysk lub zostać zarysowana powierzchnia. Ciężkie lub ostre przedmioty, które spadną na zlewozmywak także mogą go uszkodzić. Nie wolno używać zlewozmywaka jako deski do krojenia. Nie wolno ciąć ani siekać żywności bezpośrednio na żadnej jego części. Wlewanie do zlewozmywaka chloru, acetonu, benzyny albo innych rozcieńczalników może spowodować nieodwracalne uszkodzenie zlewozmywaka.

 

CZYSZCZENIE ZLEWOZMYWAKÓW

Zaleca się, aby po użyciu zlewozmywak przemywać płynnymi środkami czyszczącymi oraz ciepłą wodą. Powierzchnię zlewozmywaka następnie można wytrzeć suchą, miękką i czystą szmatką, co utrudni pojawianie się na niej osadów wapiennych, który objawia się w postaci brzydkich szarych i brunatnych plam. Taki sposób czyszczenia zlewozmywaka, wykonywany regularnie, powinien być wystarczający do utrzymania jego powierzchni w czystości. Wszystkie pozostające na powierzchni zlewozmywaka ślady można usunąć płynnymi mleczkami czyszczącymi. Silnie plamiące substancje takie jak barwniki, herbata, kawa czy soki z owoców i warzyw należy zmyć jak najszybciej. Nie wolno pozostawiać na powierzchni zlewozmywaka, do wyschnięcia skoncentrowanych wybielaczy, ponieważ mogą one spowodować trwałe odbarwienie powierzchni. Należy zawsze unikać ściernych środków czyszczących takich jak np. druciane szczotki, metalowe myjki oraz zmywaki z waty stalowej itp., użytkując je mogą one wytrącać drobiny metalu, które mogą rysować zlewozmywak i korodować na jego powierzchni. Należy także pamiętać o możliwości osadzania się na powierzchni zlewozmywaka kamienia (najczęściej różnych soli wapnia), albowiem plamy osadu kamienia powstają bardzo łatwo i powodują wrażenie odbarwienia powierzchni zlewozmywaka. Jest to nade wszystko widoczne na ciemniejszych powierzchniach. Osad z kamienia można łatwo usunąć przy pomocy octu lub kwasku cytrynowego.

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Koszt dostawy

przesyłka kurierska (wpłata na konto):

- 0 zł

 

przesyłka kurierska (pobraniowa):

- 24 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl